AR-GE PROJEMİZİ TANITTIK | ICC2022

İlki 1968’de Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan ve her 4 yılda bir dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen Uluslararası Turunçgil Kongresi’nin on dördüncüsü 6-11 Kasım 2022 tarihlerinde Mersin’de gerçekleştirildi.

Akademisyenlerin katkıları, UTK ve Tarsim’in destekleri, Özgen Sigorta Reasürans Brokerliği ve Serdengeçtiler Tarımsal Üretim Ortaklığı’nın işbirliği ile 3 yıllık bir çalışma yaparak geliştirdiğimiz patent korumalı Ar Ge projemiz ile kongreye katıldık. Uluslararası düzeyde ilgi çeken projemizi Tarım ve Orman Bakanı Sayın Vahit Kirişçi ve Hazine ve Maliye Eski Bakanı Sayın Lütfi Elvan ile birlikte değerlendirdik.

The 14th International Citrus Congress, which began in the United States of America in 1968 and is now held every four years in various countries around the world, took place in Mersin on November 6–11, 2022.

We participated in the congress with our patent-protected R&D project, which we developed with the contributions of academics, the support of UTK and Tarsim, and the cooperation of Özgen Insurance Reinsurance Brokerage and Serdengeçtiler Agricultural Production Partnership.

Together with Vahit Kirişçi, Minister of Agriculture and Forestry, and Lütfi Elvan, Former Minister of Treasury and Finance, we evaluated our project, which received international attention.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir